ZWYCIĘSTWO MKS PR URBIS !!!

18.01.2021

Decydująca bramka na 9 sekund przed zakończeniem meczu w wykonaniu Martyny Dolacińskiej, dała w sobotnie popołudnie zwycięstwo MKS PR Urbis Gniezno nad KS Kościerzyna. Zwycięstwo i kolejne punkty zbliży gnieźnianki do prowadzącego Sambora Tczew!

Sobotni pojedynek przy Sportowej trzymaÅ‚ w napiÄ™ciu, aż do samego koÅ„ca, gdyż losy rozstrzygnęły siÄ™ dopiero ostatnich sekundach. BohaterkÄ… meczu zostaÅ‚a Martyna DolaciÅ„ska, która rozpruÅ‚a obronÄ™ przyjezdnych i wpakowaÅ‚a piÅ‚kÄ™ do siatki zapewniajÄ…c minimalne zwyciÄ™stwo gospodyniom 27-26.

W dwóch ostatnich spotkaniach to koÅ›cierzynianki byÅ‚y minimalnie lepsze, wiÄ™c chęć rewanżu gnieźnianek byÅ‚a ogromna... PokazaÅ‚y to także pierwsze minuty spotkania. Gnieźnianki dobrze radziÅ‚y sobie w ofensywie, niesamowitymi rzutami popisywaÅ‚a siÄ™ Marta GiszczyÅ„ska i choć nieduża, to inicjatywa caÅ‚y czas byÅ‚a po naszej stronie. Gdyby jeszcze udaÅ‚o siÄ™ powstrzymać duet Wtulich – Naumczyk, to z pewnoÅ›ciÄ… przewaga gospodyÅ„ byÅ‚aby dużo wyższa.

KÅ‚opoty zaczęły siÄ™ po przerwie. Gdy w 32 minucie przyjezdne pierwszy raz wyszÅ‚y na prowadzenie 13-12, coÅ› niedobrego zaczęło dziać siÄ™ z naszÄ… ekipÄ…. WkradÅ‚a siÄ™ nerwowość, nasze decyzje zaczęły przypominać rosyjskÄ… ruletkÄ™ i KS objÄ…Å‚ aż czterobramkowe prowadzenie. Na 7 minut przed koÅ„cem spotkania byÅ‚ remis. Nadzieja pojawiÅ‚a siÄ™, gdyż można byÅ‚o zauważyć zmÄ™czenie u rywalek byÅ‚y już mocno zmÄ™czone.  MKS odniósÅ‚ bezcenne zwyciÄ™stwo, które zbliża go do prowadzÄ…cego w tabeli Sambora Tczew na zaledwie jedno oczko. Obie drużyny zmierzÄ… siÄ™ w Gnieźnie już w przyszÅ‚ym miesiÄ…cu i kto wie, czy nie bÄ™dzie to decydujÄ…cy mecz na wagÄ™ barażu o SuperligÄ™.

MKS PR Urbis Gniezno – KS KoÅ›cierzyna 27-26 (12-11)