XVII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W TRIATHLONIE - MAZOWSZE 2011.

18.07.2011

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych w ramach XVII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W TRIATHLONIE - MAZOWSZE 2011.

W  dniu  16  lipca  triathloniści  gnieźnieńscy  pod  opieką  prezesa klubu-p.Waldemara  Siwka  i  trenerki-szefa  wyszkolenia  Małgorzaty  Krauze  wyjechali  na  finał  OOM, chcąc powtórzyc  sukces  ubiegłoroczny ( przyp. brąz  Izabeli Furtak), a  nawet  powalczyc  o  coś  więcej...gdyż program  treningowy  tego  roku  był  przepracowany  w 100 %.
Z  wiarą  w  sukces  przystąpiliśmy  do  rywalizacji  w  gronie  50  męźczyzn  i 20  kobiet, którzy  zakwalifikowali  się  do  finału  OOM  poprzez  system  ogólnopolskich  eliminacji.
Jako  pierwsze  do  triathlonowej  rywalizacji  przystąpiły  dziewczyny, w  upale - rozpoczynajac  rywalizację  od  pływania, na dystansie  600 m,następnie  15  km  jazdy  kolarskiej  na  bardzo  trudnej  i  górzystej  trasie  a  na  koniec  3  km  biegu  po  Starówce  Płocka...Po  zacietej  walce  i  "piekielnym"  finiszu  do  ostatniego  metra - Mistrzynią  Polski  Juniorek  młodszych  została  zawodniczka  gnieźnieńskiego "Diamentu" - Izabela  Furtak. Wysokie"czwarte"miejsce  zajęła  nasza  zawodniczka- Paulina  Andrzejewska, natomiast miejsce VIII  wywalczyła  Dorota  Lewandowska.
Po  starcie  dziewcząt, na  tych  samych  dystansach  do  rywalizacji  przystąpili  chłopcy, wśród  których  "zacięta  walka"  trwała  do  samego  końca.
Wice  mistrzem  Polski  Juniorów  młodszych  został  gnieźnianin- Mateusz  Ratajczak, natomiast  młodziutki  jeszcze  Patryk  Scheppler  był  V.
Wysokie, dziewiąte  miejsce  zajął  niezwykle  pracowity  zawodnik  Diamentu - Dawid  Adamczyk, który  osiągnął  najlepszy  wynik  na  trasie  kolarskiej  wśród  całej  50-cio  osobowej  stawce  zawodników.
" Jest  to  historyczny  sukces  gnieźnieńskich  Triatlonistów  na  XX-lecie  tego  Klubu!- ocenił  Prezes  klubu  i  Wielkopolskiego  Związku  Triathlonu, Waldemar  Siwka. Jest  to  również  duży  sukces  dla  Wielkopolskiego  Triathlonu, gdyż  wygraliśmy  również  klasyfikację  wojewódzką."
Trener  Małgorzata  Krauze  dodaje:
"Oprócz  sukcesów  indywidualnych  zwyciężyliśmy  również  klasyfikację  generalną  klubów, z liczba  punktów  41, natomiast  Juwenia  Wrocław, która  zajęła  II miejsce, miała  tych  punktów  "tylko"  19!.
Jednocześnie  chciałabym  podziękowac  swoim  trenerom  współpracującym, a przede  wszystkim  trenerce  pływania-Monice  Pluta.
Przed  nami  2  tygodnie  "zasłużonych  wakacji" i  od  1  sierpnia  ruszamy"pełną  parą"  do  kolejnych  przygotowań, a są  to: MISTRZOSTWA  POLSKI  W  AQUATHLONIE  W  GDYNI ( pływanie + bieg - 14 sierpień),  i  21  sierpnia- Mistrzostwa  Polski  Sztafet  Klubowych  w  Sławie. "