WYGRANA Sklep Polski MKK Gniezno !!!

25.01.2021

Dobry mecz w wykonaniu Sklepu Polskiego MKK odbył się w sobotnie popołudnie w Hali im. Mieczysława Łopatki. Gnieźnianie tylko na chwilę stracili kontrolę nad meczem i pewnie wygrali z AZS UMK Toruń 97-79.

Mecz zaczął się świetnie za sprawą Marka Sobkowiaka. Z sześciu trafień, aż cztery były jego udziałem dzięki czemu MKK objął wysokie prowadzenie 17-4. Goście od tego momentu postawili na trzypunktowe rzuty, które okazały się skuteczne i po trzech próbach z komfortowej sytuacji zrobiło się nerwowo. Pierwsze prowadzenie torunianie objęli na początku drugiej kwarty 24-23. i od tego momentu Gospodarze grali chaotycznie popełniając przy tym proste błędy, czego rezultatem było objęcie prowadzenia przez Gości 26-34.

Ostatnie 5 minut trzeciej części należało do Gnieźnian świetna gra Dariusza Wietrzyńskiego, którego wspomagali oczywiście pozostali zawodnicy zdobywając w ciągu 300 sekund, aż 21 punktów! Był to decydujący fragment meczu, bo gnieźnianie objęli prowadzenie 70-58. Od tego momentu MKK grał bez presji i z dużą swobodą, w efekcie czego gospodarze wygrali 97-79 odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie. W tabeli Orły są na 10.miejscu z dorobkiem 19 punktów.

Sklep Polski MKK Gniezno – AZS UMK Toruń 97-79 (23-21, 21-19, 26-18, 27-21)