Wygrana KS-u z Futbalo Białystok!

03.10.2022

KS Gniezno z kompletem zwycięstw po dwóch kolejkach! W niedzielne popołudnie w Hali im. Mieczysława Łopatki przy Sportowej 3 pokonali Futbalo Białystok 3-2 (1-1).

Od kilku sezonów gnieźnianie nie potrafili znaleźć sposobu na drużynę z Białegostoku. Pierwszą dobrą sytuacje do zdobycia gola mieli przyjezdni, bo już w 57. sekundzie zostawiliśmy zbyt dużo wolnej przestrzeni na prawym skrzydle i Dawid Kasprzyk mógł się pierwszy raz wykazać. W 4.minucie wykonywaliśmy rzut wolny, który doskonale zakończył Mariusz Sawicki zagrywając do niepilnowanego Banasika i było 1-0. Dwie minuty później mogło być 2-0, ale strzał Sawickiego ubiegł bramkarz Futbalo. Od tego momentu coraz częściej i coraz groźniej atakowaliśmy, piłka co chwilę wędrowała w ich pole karne czego efektem były trzy doskonale sytuacje, kolejno po strzałach Węgrzyna, Gresera i Marcinkowskiego. Straciliśmy bramkę na kilkadziesiąt sekund przed zejściem do szatni. Po przerwie to druzyna Gości przejęła inicjatywę, gnieźnianie cofnęli się czekali na kontrataki, ale to do nas uśmiechnęło się szczęście. Swojego pierwszego gola w barwach KS-u zdobył w 24.minucie Wojciech Węgrzyni znów objęliśmy prowadzenie. Goście atakowali, ale KS był sprytniejszy w ofensywie. W 29. minucie obronę wymanewrował Marcin Marcinkowski i precyzyjnym uderzeniem trafił na 3-1.

Prawdziwy thriller zaczął się na 150 sekund przed końcem, gdy goście zdobyli kontaktową bramkę. Gnieźnianie odnieśli drugie zwycięstwo, notując fantastyczny start ligi.

Grunbud KS Gniezno – Futbalo Białystok 3-2 (1-1)

Bramki dla KS: Banasik, Węgrzyn, Marcinkowski