UKH Start 1954 Gniezno zwycięża z KS Warta Poznań 3:2

16.09.2019

W sobotę, 14 września, w meczu 2. kolejki rozgrywek Superligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno podejmował Wartę Poznań. Początek meczu rozegranego na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej w Gnieźnie zapowiadał wyrównaną rywalizację. Później gospodarze uzyskali trzybramkową przewagę, aby w końcówce spotkania szybko ją roztrwonić. Kibice czerwono-czarnych do końca drżeli o wynik, ale ostatecznie Start pokonał Wartę 3:2. Na początku bliżsi objęcia prowadzenia byli gospodarze. W 10. minucie Aleksy Szymański znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Mateuszem Wittke, ale pchnął piłkę wprost w bramkarza Warty. Pierwsza kwarta zakończyła się bezbramkowo. W drugiej kwarcie gnieźnianie ruszyli do ataku, wykonali dwa „krótkie rogi”, ale po raz kolejny skuteczny w bramce był Mateusz Wittke. W 24. minucie piłkę celnie uderzył w kierunku dalszego słupka Gracjan Jarzyński ustalając wynik do przerwy na 1:0. W 35 minucie bliski wyrównania był Tomasz Wachowiak, ale jego uderzenie z szóstego metra obronił Marcin Trzaskawka. Zawodnicy Warty naciskali, a startowcy grali z kontry i w końcówce trzeciej kwarty wywalczyli karny strzał rożny, który wykorzystał Błażej Zieliński i sprawił, że START objął prowdzenie na 2:0. Dominik Małecki. Wychowanek Polonii Środa Wielkopolska, który w tym sezonie zasilił kadrę Startu, najpierw trafił w słupek, ale w 51. minucie podwyższył na 3:0. Wydawało się, że wynik meczu jest przeądzony, ale Poznaniacy szybko odrobili straty. Ostatecznie jednak to drużyna z Gniezna wygrała 3:2. Foto dzięki uprzejmości www.sportgniezno.pl Radosław Kossakowski