TURNIEJ ŻAKÓW I SKRZATÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA O PUCHAR DYREKTORA GOSIR

05.06.2011

Dnia 5 czerwca br. na hali sportowej GOSiR przy ul. Paczkowksiego w Gnieźnie odbył się Wielkopolski Turniej Żaków i Skrzatów w Tenisie Stołowym z okazji Dnia Dziecka o puchar Dyretora GOSiR.

Celem turnieju była :

-          popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci

-          aktywne uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym z okazji „ Dnia Dziecka”

-          wyłonienie najlepszych zawodników w Wielkopolsce w kategorii Żaków i Skrzatów

Organizatorami byli :

-          Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego

-          Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji

-          Klub Sportowy „Stella” Gniezno

Turniej stanowi jednocześnie nieoficjalne Mistrzostwa Wielkopolski w tych kategoriach wiekowych. Patronat nad tą imprezą objął oraz ufundował okolicznościowe Puchary Dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Jacek Mańkowski. Dzień wcześniej rozegrane zostały otwarte Mistrzostwa Gniezna w tenisie.

Na tegoroczny turniej niespodziewanie zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, blisko setka dziewcząt i chłopców. Pojedynki były niezwykle emocjonujące, przy licznym dopingu rodziców. Bardzo dobrze w tej konfrontacji wypadli zawodnicy z Gniezna i okolic. Wśród dziewcząt klasy 1-2 szkoły podstawowej pierwsze miejsce zdecydowanie zajęła Paula Kluczyńska, wśród chłopców tej kategorii wiekowej wygrał Jakub Jankowski ze Śmigla, ale drugie miejsce zajął Maksymilian Janowski, trzecie Jakub Budzyński, czwarte Sebastian Mudrak, reprezentanci Gniezna.
   Wśród dziewcząt klasy 3-4 wygrała Wiktoria Skrzypczak ze Śmigla przed Martą Zielińską z Ostrorogu, a w chłopcach Dawid Balcerzak ze Słupcy przed Łukaszem Wachowiakiem z Kobylina. Czwarte miejsce zajął Marcin Gewert z Trzemeszna, a szóste Dominik Lewandowski ze Stelli Niechan Gniezno.
   Prowadzona była również punktacja zespołowa w której wygrała ekipa z Gniezna z dorobkiem 32 pkt. przed Śmiglem 26 pkt. i Ostrorogiem 21 pkt. Najlepsi trzej zawodnicy w każdej kategorii otrzymali okolicznościowe Puchary ufundowane i wręczone przez Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.