Przegrana Mieszka Gniezno z UniÄ… Janikowo 1:4

22.09.2020

Ósmy mecz i niestety ósma porażka Mieszka w gr.II piłkarskiej III ligi. Mieszkowcy tym razem ulegli przy Strumykowej Unii Janikowo 1-4 (0-3)

Podczas potkania byÅ‚y caÅ‚kiem dobre fragmenty i znów byÅ‚a nadzieje na przeÅ‚amanie zÅ‚ej passy, ale skoÅ„czyÅ‚o siÄ™ przegranÄ…. Unia w siedmiu spotkaniach odniosÅ‚a tylko dwa zwyciÄ™stwa i nie wydawaÅ‚a siÄ™ być groźnym przeciwnikiem. Unia ma graczy, których tak bardzo brakuje przy Strumykowej: Dawid Radomski, Gracjan Goździk, czy nieobecny dziÅ› Adam Konieczny. Fatalna pierwsza poÅ‚owa meczu, bÅ‚Ä™dy wÅ‚asne, ale i bÅ‚Ä™dy arbitrów. Mam sporo zastrzeżeÅ„ do pracy arbitrów i to samo potwierdziÅ‚ obserwator. Przy stanie 0-1 nasz zespóÅ‚ traci bramkÄ™ po ewidentnym faulu na obroÅ„cy Mieszka i z tego jest Å‚adny strzaÅ‚ zawodnika Janikowa. Później mamy też gol z niesÅ‚usznie podyktowanego rzutu karnego, gdzie to nasz gracz zostaÅ‚ kopniÄ™ty w polu karnym – mówiÅ‚ nam trener, PrzemysÅ‚aw Urbaniak.

Mieszkowcy nie potrafili do przerwy zdobyć kontaktowej bramki, a co gorsze sami stracili jeszcze jednÄ…. WyjÅ›cie na drugÄ… poÅ‚owÄ™ nie byÅ‚o wiÄ™c Å‚atwe, choć mÅ‚ody zespóÅ‚ potwierdziÅ‚, że potrafi walczyć. W 60 minucie w koÅ„cu udaÅ‚o siÄ™ odczarować bramkÄ™ goÅ›ci i Filip Fiborek zdoÅ‚aÅ‚ pokonać bramkarza Unii. Kibicom niestety zdążyÅ‚ przypomnieć siÄ™ jeszcze przed koÅ„cem meczu Dawid Radomski. ByÅ‚y Mieszkowiec zdobyÅ‚ gola w 90 minucie, dajÄ…c Unii czwarte trafienie i pewne zwyciÄ™stwo

Mieszko Gniezno – Unia Janikowo 1-4 (0-3)

Bramki: Filip Fiborek 60 – MiÅ‚osz DziurzyÅ„ski 11, Bartosz Machaj 29, PrzemysÅ‚aw KÄ™dziora 44(k), Dawid Radomski 90