Porażka Mieszka Gniezno z Nielbą Wągrowiec 0-6

11.08.2020

W upalne sobotnie popołudnie przy Strumykowej doszło do spotkania zawodników Mieszka Gniezno z drużyną Nielby Wągrowiec. Niestety spotkanie okazało się porażką dla Gospodarzy i swój pierwszy mecz na własnym boisku przegrali i to,aż 6-0 (4-0). Tuż przed rozpoczęciem spotkania Prezydent Tomasz Budasz i Prezes drużyny Maciej Ciesielski podziękowali byłemu prezesowi klubu Romanowi Gąsiorowskiemu za wieloletnią współpracę.

Obie drużyny rozpoczęły sezon od porażki, choć kibice Mieszka Gniezno byli pod wrażeniem pierwszego spotkania odmłodzonej drużyny mimo iż przegrali z Kotwicą Kołobrzeg. Sobotnie spotkanie więc dla obu drużyn miało jeden cel zwycięstwo, by zdobyć swoje pierwsze punkty, niestety dla Gospodarzy skończyło się ono porażką. Pierwsza bramka wpadła już w 6 minucie i Goście mogli cieszyć się z prowadzenia, po dośrodkowaniu Jakub Kubiński wpakował piłkę do siatki. Kolejny gol padł w 20.minucie, a jego autorem był Przemysław Lisiecki. Wynik do przerwy na 4-0 podwyższyli Jakub Kubiński i Jacek Figaszewski. Przed wyjściem do szatni doszło również do fatalnego zderzenia dwóch piłkarzy: Kacper Zimmer i Łukasz Iskrzyński, zderzyli się główką i padli na boisko zalewając się krwią. Ostatecznie dużo poważniejsze konsekwencje odniósł zawodnik z Wągrowca, który opuścił stadion w karetce. W przerwie musiało się zagrzmieć w szatni Mieszka, bo miejscowi nieco odważniej zaczęli atakować i w 60.minucie stanęli nawet przed szansą na pierwszą bramkę. Niestety podyktowanego przez sędziego rzutu karnego nie zamienił na gola Miłosz Brylewski. W 69 minucie trafił Bartek Burman, a tuż przed końcem do siatki trafił dobrze znany w Gnieźnie Tomasz Bzdęga.

Podopieczni trenera Bekasa zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię przez niezbyt silną przecież Nielbę. Pozostaje nam życzyć lepszej gry i wygranej w kolejnym spotkaniu !!!