PIERWSZY SPARING MIESZKA I PRZEGRANA

18.01.2021

Od porażki rozpoczęli sparingowe szlify piłkarze Mieszka Gniezno. W sobotę na sztucznym boisku przy Strumykowej gnieźnianie ulegli Unii Janikowo 1-3.

W trudnych warunkach atmosferycznych to Mieszkowcy lepiej rozpoczÄ™li spotkanie. W 18 minucie Nikodem SzociÅ„ski wykazaÅ‚ siÄ™ sprytem w polu karnym i pokonaÅ‚ po dobitce bramkarza Unii. Później strzelali już tylko przyjezdni, dwukrotnie drogÄ™ do bramki znalazÅ‚ MiÅ‚osz DziurzyÅ„ski, raz na listÄ™ strzelców goÅ›ci wpisaÅ‚ siÄ™ zawodnik testowany.

Gnieźnianie dobrze zaprezentowali siÄ™ w drugiej części spotkania i to przeciwko… pierwszej drużynie Unii (w pierwszej części grali gÅ‚ównie rezerwowi z Janiikowa). Gra siÄ™ wyrównaÅ‚a, mÅ‚odzi gnieźnianie ambitnie próbowali zdobyć kontaktowÄ… bramkÄ™, ale sztuka ta nie udaÅ‚a im siÄ™. Bardzo wartoÅ›ciowy sparing. PrzegraliÅ›my, ale jestem mega zadowolony z moich zawodników w tych bardzo trudnych warunkach. PopeÅ‚niliÅ›my kilka bÅ‚Ä™dów, ale uważam, że byliÅ›my godnym rywalem dla Unii. Wiemy jaka jest nasza sytuacja, ale powtórzÄ™ to raz jeszcze, że nie poddamy siÄ™ do koÅ„ca. Janikowo zagraÅ‚o dziÅ› dwoma jedenastkami, my zdecydowanie mniejsza liczbÄ… graczy w polu i uważam, że mecz byÅ‚ naprawdÄ™ wartoÅ›ciowy. ChÅ‚opacy solidnie pobiegali przez 90 minut i z tego siÄ™ cieszÄ™ – powiedziaÅ‚ nam po spotkaniu trener Mieszka, PrzemysÅ‚aw Urbaniak.

Mieszko Gniezno – Unia Janikowo 1-3 (1-3)

Bramka dla Mieszka: N.SzociÅ„ski 18′