NIESAMOWITY WEEKEND GNIEŹNIEŃSKICH TRIATHLONISTÓW

28.05.2012

W dniu 26 maja, w rekordowej obsadzie 68 zawodniczek i zawodników, kategorii Młodzik, w miejscowości Wąsosze, rozegrane zostały Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Aquathlonie.

Zawodnicy  Klubu  Diament - GOSiR  zdominowali  te  zawody, zajmujÄ…c najwyższe  miejsca.
W kat. dziewczÄ…t - drugi  rok  z  rzÄ™du, wygraÅ‚a  Alicja  Lewandowska. Drugie  miejsce  zajęła  Paulina  Zabiszak,  a  trzecie  miejsce  przypadÅ‚o  Oldze  MasÅ‚owskiej - wszystkie  sÄ…  zawodniczkami  Diamentu.

WÅ›ród  chÅ‚opców - bezapelacyjnie  wygraÅ‚   gnieźnieÅ„ski  zawodnik - Eryk  Szuba, a  jego  klubowi  koledzy  zajÄ™li  nastÄ™pujÄ…ce  miejsca:  czwarte zajÄ…Å‚  Wojciech  MikoÅ‚ajczak,  a  piÄ…te  miejsce  Piotr  Zabiszak.
 Po  rozegraniu  MMM  do  rywalizacji  przystÄ…pili  aquathloniÅ›ci  z  kategorii  dzieci  i  Open.

Kat.  dzieci  I - III,  drugie  miejsce  zajęła  Marcelina  SzymaÅ„ska,  natomiast  wÅ›ród  chÅ‚opców,  zdecydowane  zwyciÄ™stwo  odniósÅ‚  Kamil  Kasprzyk. W  kolejnej  kategorii  dzieci,  klas  IV - VI -  trzecie  miejsce  zajęła  Magdalena  Ratajczak,  natomiast  wÅ›ród  chÅ‚opców -  po  zaciÄ™tej  walce,  II  miejsce  wywalczyÅ‚  MikoÅ‚aj  Wojciechowski,  a  III  miejsce  zdobyÅ‚  Norbert  Baranowski  i  IV  miejsce  zajÄ…Å‚  Kuba  Kowalski.
Po  kategoriach  dzieciÄ™cych - do  rywalizacji  przystÄ…pili  ich  starsi  koledzy.
W  kat.  OPEN  wysokie  III   miejsce  zdobyÅ‚  nasz  junior,  który  rywalizowaÅ‚  z  Seniorami  - Mateusz  Ratajczak,  natomiast  wÅ›ród  dziewczÄ…t  wygraÅ‚a  Izabela  Furtak.
 W  kat. junior  mÅ‚odszy - II  miejsce  zajęła  Paulina  Andrzejewska,III  miejsce  zdobyÅ‚a  Justyna  Adamczyk  i  wÅ›ród  chÅ‚opców  III  miejsce  zajÄ…Å‚  Patryk  Scheppler.

Najlepszych  zawodników  dekorowali:  aktualna  Mistrzyni Åšwiata i  reprezentantka  Polski  na  Igrzyska  Olimpijskie  w  Triathlonie,  które  odbÄ™dÄ…  siÄ™  w  Londynie - wielkopolanka  Agnieszka  Jerzyk  oraz  Prezes  Wielkopolskiego  ZwiÄ…zku  Triathlonu - Waldemar  Siwka.

NastÄ™pnego  dnia - 27  maja,  w  Åšlesinie  odbyÅ‚y  siÄ™  Ogólnopolskie  Zawody  w  CrossTriathlonie  i   Triathlonie.
W  Crosstriathlonie  zdecydowane  zwyciÄ™stwo  odnieÅ›li  gnieźnieÅ„scy  TriathloniÅ›ci. Pierwsze  miejsce  zajÄ…Å‚  Dawid  Adamczyk  i  drugie  miejsce  Jacek  Furtak.

NastÄ™pnie  do  rywalizacji  w  Triathlonie  przystÄ…piÅ‚o  130  zawodników  z  caÅ‚ej  Polski,  na  dystansie:  600  m  pÅ‚ywania,  15  km  roweru  i  3  km  biegu.
  W  kat.  MÅ‚odzika  niepokonani  byli  zawodnicy  klubu  GTT  Diament - Gosir  Gniezno.

W  kat.  dziewczÄ…t  ponownie  Alicja  Lewandowska  nie  daÅ‚a  Å¼adnych  szans  rywalkom  i  zajęła  I  miejsce,  a  II  i  III  miejsce  zajęły  jej  klubowe  koleżanki:  Paulina  Zabiszak  i  Martyna  Pietruszewska.
WÅ›ród  chÅ‚opców  ponownie  zwyciężyÅ‚  gnieźnianin - Eryk  Szuba.

W  kat.  junior  mÅ‚odszy  drugie  miejsce  zajęła  Paulina  Andrzejewska  i  III  miejsce  zajÄ…Å‚  Patryk  Scheppler.