MISTRZOSTWA POLSKI W TRIATHLONIE

11.06.2012

Miesiące ciężkiej pracy...całkowite poświęcenie... aby pokazać się z najlepszej strony... walczyć do samego końca i realizować swoją pasję... Pasję tę realizowali młodzi gnieźnieńscy triathloniści z klubu GTT Diament GOSiR na Mistrzostwach Polski Młodzików w triathlonie, które zostały rozegrane 10 czerwca w Szczecinku.

Na  starcie  tych  Mistrzostw  stanęło  prawie  70  zawodniczek  i  zawodników z  caÅ‚ej  Polski  oraz  ze  SÅ‚owacji  i  Czech,  gdyż  równolegle  rozgrywano zawody  z  cyklu: Olympic  Hopes  2012 - czyli  Nadzieje  Olimpijskie  2012.

W  kategorii - mÅ‚odziczki - bezapelacyjne  zwyciÄ™stwo,  zÅ‚oty  medal  i  tytuÅ‚  Mistrzyni  Polski  2012  w  Triathlonie  zdobyÅ‚a  Alicja  Lewandowska,  natomiast  na  III  miejscu  byÅ‚a  jej  klubowa  koleżanka - Paulina  Zabiszak.
Dalsze  miejsca  zawodniczek  Diamentu:
IV m - Olga  MasÅ‚owska
V m - Weronika  Nowaczyk
X m - Izabela  KaÅ‚amaja
XX m - Zuzanna  Maciejewska

Natomiast  w  kategorii - mÅ‚odzik - srebrny  medal  i  tytuÅ‚  Wice  Mistrza  Polski  2012  w  Triathlonie  zdobyÅ‚  Eryk  Szuba.
Kolejne  miejsca  gnieźnian:
IV m - Wojciech  MikoÅ‚ajczak
IX m - Piotr  Zabiszak
XXV m - Szymon  Strzyżewski

MÅ‚odzi,  gnieźnieÅ„scy  triathloniÅ›ci  po  raz  kolejny  pokazali  swojÄ…  wysokÄ…  formÄ™  i  dominacjÄ™  na  ogólnopolskich  arenach  triathlonowych.

W  rywalizacji  Olympic  Hopes  2012 - Alicja  Lewandowska  zajęła  III  miejsce,  przegrywajÄ…c  z  triathlonistkami  z  Czech.
Natomiast  wÅ›ród  juniorów  wysokie,  V  miejsce  zajÄ…Å‚  Mateusz  Ratajczak.
W  kat.  juniorek  mÅ‚odszych - najlepiej  wypadÅ‚y:  Dorota  Lewandowska,  zajmujÄ…c  VII  miejsce ( wÅ›ród  polek  byÅ‚a  3 )  i  Justyna  Adamczyk  byÅ‚a  VIII ( wÅ›ród  polek  zajęła 4 miejsce ).

DzieÅ„  wczeÅ›niej - 9  czerwca, 6-ro  najmÅ‚odszych  zawodników  Diamentu  rywalizowaÅ‚o  w  II  Otwartych  Mistrzostwach  WÅ‚ocÅ‚awka  w  Crosstriathlonie.
WÅ›ród  dziewczÄ…t -  II  miejsce  zajęła  Zuzanna  PieczyÅ„ska  i  III  miejsce dla  Anny  WiÅ›niewskiej.
Natomiast  wÅ›ród  chÅ‚opców - nie  do pokonania  byÅ‚  Norbert  Baranowski,  a  II  miejsce  zajÄ…Å‚  Kuba  Kowalski.
Podsumowaniem  tej  imprezy  byÅ‚y  sztafety  rodzinne,  w  których  nasz  klub  reprezentowaÅ‚a  sztafeta  rodziny  p. Wojciechowskich,  w  skÅ‚adzie:  MikoÅ‚aj  z  siostrÄ…  i  tatÄ…,  która  zajęła  III  miejsce.

W  chwili  obecnej  zawodnicy  Diamentu  przygotowujÄ…  siÄ™  do  Ogólnopolskich  Zawodów  w  Triathlonie  "Poziom  Wyżej",  które  odbÄ™dÄ…  siÄ™  16  czerwca  w  Lusowie,  a  nastÄ™pnie  juniorzy  i  juniorzy  mÅ‚odsi  rozpocznÄ…  ostatnie  przygotowania  do  Mistrzostw  Polski  w  triathlonie, które  odbÄ™dÄ…  siÄ™  w  lipcu.