MISTRZOSTWA POLSKI W TRIATHLONIE

11.06.2012

Miesiące ciężkiej pracy...całkowite poświęcenie... aby pokazać się z najlepszej strony... walczyć do samego końca i realizować swoją pasję... Pasję tę realizowali młodzi gnieźnieńscy triathloniści z klubu GTT Diament GOSiR na Mistrzostwach Polski Młodzików w triathlonie, które zostały rozegrane 10 czerwca w Szczecinku.

Na  starcie  tych  Mistrzostw  stanęło  prawie  70  zawodniczek  i  zawodników z  całej  Polski  oraz  ze  Słowacji  i  Czech,  gdyż  równolegle  rozgrywano zawody  z  cyklu: Olympic  Hopes  2012 - czyli  Nadzieje  Olimpijskie  2012.

W  kategorii - młodziczki - bezapelacyjne  zwycięstwo,  złoty  medal  i  tytuł  Mistrzyni  Polski  2012  w  Triathlonie  zdobyła  Alicja  Lewandowska,  natomiast  na  III  miejscu  była  jej  klubowa  koleżanka - Paulina  Zabiszak.
Dalsze  miejsca  zawodniczek  Diamentu:
IV m - Olga  Masłowska
V m - Weronika  Nowaczyk
X m - Izabela  Kałamaja
XX m - Zuzanna  Maciejewska

Natomiast  w  kategorii - młodzik - srebrny  medal  i  tytuł  Wice  Mistrza  Polski  2012  w  Triathlonie  zdobył  Eryk  Szuba.
Kolejne  miejsca  gnieźnian:
IV m - Wojciech  Mikołajczak
IX m - Piotr  Zabiszak
XXV m - Szymon  Strzyżewski

Młodzi,  gnieźnieńscy  triathloniści  po  raz  kolejny  pokazali  swoją  wysoką  formę  i  dominację  na  ogólnopolskich  arenach  triathlonowych.

W  rywalizacji  Olympic  Hopes  2012 - Alicja  Lewandowska  zajęła  III  miejsce,  przegrywając  z  triathlonistkami  z  Czech.
Natomiast  wśród  juniorów  wysokie,  V  miejsce  zajął  Mateusz  Ratajczak.
W  kat.  juniorek  młodszych - najlepiej  wypadły:  Dorota  Lewandowska,  zajmując  VII  miejsce ( wśród  polek  była  3 )  i  Justyna  Adamczyk  była  VIII ( wśród  polek  zajęła 4 miejsce ).

Dzień  wcześniej - 9  czerwca, 6-ro  najmłodszych  zawodników  Diamentu  rywalizowało  w  II  Otwartych  Mistrzostwach  Włocławka  w  Crosstriathlonie.
Wśród  dziewcząt -  II  miejsce  zajęła  Zuzanna  Pieczyńska  i  III  miejsce dla  Anny  Wiśniewskiej.
Natomiast  wśród  chłopców - nie  do pokonania  był  Norbert  Baranowski,  a  II  miejsce  zajął  Kuba  Kowalski.
Podsumowaniem  tej  imprezy  były  sztafety  rodzinne,  w  których  nasz  klub  reprezentowała  sztafeta  rodziny  p. Wojciechowskich,  w  składzie:  Mikołaj  z  siostrą  i  tatą,  która  zajęła  III  miejsce.

W  chwili  obecnej  zawodnicy  Diamentu  przygotowują  się  do  Ogólnopolskich  Zawodów  w  Triathlonie  "Poziom  Wyżej",  które  odbędą  się  16  czerwca  w  Lusowie,  a  następnie  juniorzy  i  juniorzy  młodsi  rozpoczną  ostatnie  przygotowania  do  Mistrzostw  Polski  w  triathlonie, które  odbędą  się  w  lipcu.