EUROPEJSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "EURO GNIEZNO 2012"

11.06.2012

Dnia 8 czerwca rozpoczął się dwudniowy Europejski Turniej Piłki Nożnej ,,Euro Gniezno 2012". Areną turnieju jest boisko Orlik przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie.

W turnieju oprócz dwóch drużyn z Gniezna- Mieszka oraz KS Gniezno, udział biorą zespoły z Miast Partnerskich- Veedam, Anagni, Esztergom, Radviliskis oraz Humania. Turniej rozgrywany jest systemem ,"każdy z każdym" a jedno spotkanie trwa 2x7 minut.

Finałem dwudniowych zmagań młodych piłkarzy będzie wręczenie najlepszym zespołom pucharów, które odbędzie się w dniu  9 czerwca na Placu Świętego Wojciech w Strefie Kibica.

7. Humań              4    3  2:7

Ostatecznie zwycięzcą dwudniowej rywalizacji okazała się drużyna Mieszka wygrywając wszystkie spotkania.

Drugie miejsce przypadło drużynie Holenderskiego- Veendam a trzecią lokatę zajęła drużyna KS Gniezno.

Królem strzelców dwudniowych rozgrywek został Oskar Kozlowski z KS Gniezno zdobywca 6 bramek.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Diego Morini z Anagin a najlepszym bramkarzem został Jordy Kokwinder z Veendam.

Organizatorem Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej ,,Euro Gniezno 2012" był Urząd Miasta w Gnieźnie wspólnie z GOSiR-em Gniezno i MOK-iem Gniezno.