HOKEIŚCI STARTU 1954 MISTRZAMI POLSKI JUNIORÓW !!!

02.07.2020

Zawodnicy Startu 1954 w dniu wczorajszym zostali Mistrzami Polski w kategorii do lat 21. W finał rozegrano na Stadionie Hokejowym im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej, pokonali Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 3-1. Mimo, że zespół określany mianem małego dream teamu był zdecydowanym faworytem starcia, o sukces musiał ciężko popracować przez 60 minut. Gnieźnianie spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze spychając rywala do defensywy, ale i pierwsi zdobyli bramkę. W 10 minucie Maksymilian Pawlak uderzył precyzyjnie, otwierając wynik tego spotkania na 1-0. Goście nie zamierzali odpuścić i stwarzali groźne akcje. Pod koniec drugiej części, aż dwukrotnie Goście byli bliscy wyrównania. Najpierw w 26 min nie wykorzystali krótkiego rogu, a dwie minuty później zakotłowało się pod naszą bramka, co w efekcie zakończyło się kolejnym stałym fragmentem gry. Niestety czerwono-czarni dalej pozwalali rywalom na zbyt wiele we własnej strefie bramkowej i zostali za to skarceni. Tuż przed przerwą Marek Mazanek wymanewrował naszych zawodników i trafił do bramki. Po 30 minutach było więc 1-1 i walka gra o tytuł zaczęła się od początku. Gospodarze znów przycisnęli przeciwnika, czego efektem był zdobyty gol w 36 i 55 minucie przez Gracjana Jarzyńskiego.Gnieźnianie zwyciężyli 3-1, i wygrali finał. Gratulacje dla drużyny !!! fragmenty tekstu i foto dzięki uprzejmości www.sportowegniezno.pl Hubert Maciejewski