GRINBUD KS GNIEZNO WYGRYWA PRZY SPORTOWEJ 3!

18.10.2020

Pierwsze zwycięstwo odnieśli futsaliści Grinbud KS Gniezno pokonując przy Sportowej Futsal Szczecin 5-2.

KS z trudnymi rywalami wywalczyÅ‚ w czterech meczach zaledwie jeden remis, Futsal tylko jedno zwyciÄ™stwo. Okazja i apetyt na punkty gnieźnianie mieli wiÄ™c spory i tak też wyglÄ…daÅ‚ poczÄ…tek.

W 5 minucie padÅ‚a pierwsza bramka dla KS, a zdobywcÄ… byÅ‚ Dariusz RychÅ‚owski. Futsal też chciaÅ‚ zwyciężyć mecz wiÄ™c groźnie atakowaÅ‚. Dwukrotnie strzelali w stonÄ™ bramki Gospodarzy w 7 i 8 minucie, gdy Dawid Kasprzyk musiaÅ‚ ratować nasz zespóÅ‚. Po chwili byÅ‚o jednak już 2-0, gdyż to szczecinianie popeÅ‚nili bÅ‚Ä…d w obronie zostawiajÄ…c zbyt dużo miejsca MikoÅ‚ajowi Bereźnickiemu. W 13 minucie bramkÄ™ zdobyli GoÅ›cie. Jeszcze jeden fatalny bÅ‚Ä…d znów kosztowaÅ‚ nas bolesnÄ… stratÄ… bramki, tuż przed zejÅ›ciem do szatni. Na prowadzenie gnieźnianie musieli czekać, aż do 33 minuty, gdy Å‚adnym strzaÅ‚em popisaÅ‚ siÄ™ PaweÅ‚ Kaźmierczak. Po chwili w sÅ‚upek trafiÅ‚ Jakub Szydzik. Futsal odkrywaÅ‚ siÄ™ coraz bardziej, gnieźnianie czekali na kontry i jedna z nich po chwili okazaÅ‚a siÄ™ zabójcza. GoÅ›cie od tego momentu nie mieli już nic do stracenia i z upÅ‚ywajÄ…cym czasem coraz bardziej stawiali wszystko na jednÄ… kartÄ™ podchodzÄ…c wysoko w ataku. Na to z kolei czekali gnieźnianie, którzy znów skarcili przyjezdnych. Najpierw PaweÅ‚ Kaźmierczak znalazÅ‚ drogÄ™ do bramki, a na koniec MikoÅ‚aj Bereźnicki ustaliÅ‚ wynik na 5-2.

Grinbud KS Giezno – Futsal Szczecin 5-2 (2-2)

Bramki dla KS: M.Bereźnicki 2, D.Rychłowski, P.Kaźmierczak, Sz.Lewandowski.