GNIEŹNIEŃSCY TRIATHLONIŚCI NA SŁAWSKIM FESTIWALU TRIATHLONU

17.07.2013

Po dwóch tygodniach intensywnej pracy na obozie w przepięknym Ośrodku Sportowym w Ostrzeszowie gnieźnieńscy triathloniści ponownie przystąpili do rywalizacji sportowej.

Tym  razem  wystartowali  w  Sławskim  Festiwalu  Triathlonu,  który  zorganizował  jeden  z  pionierów  polskiego  triathlonu, Jerzy  Górski.

Tradycyjnie  w  zawodach  tych  wystartowała  liczna  grupa  zawodników  klubu  GTT  Diament  Gosir. Jako  pierwsi  do  rywalizacji  przystąpili  najmłodsi  zawodnicy,  którzy  wystartowali  w  Aquathlonie. W  kat.  dzieci  10 – 11  lat  zdecydowane  zwycięstwo  odniósł  Kamil  Kasprzyk,  natomiast  w  kat.  12 – 13  lat  dziewcząt – III  miejsce  zajęła  Aleksandra  Jakubiak,  a  V  miejsce  dla  Izabeli  Bąkowskiej. Natomiast  wśród  chłopców – Kuba  Kowalski  zajął  II  miejsce.

Po  rywalizacji  dzieci – nadszedł  czas  na  Młodzików ( 14 – 15 lat),  którzy  wystartowali  w  Triathlonie,  na  dystansie  dłuższym  niż  dla  tej  kategorii  wiekowej ( 400m  pływania,  14 km  roweru  i  3  km  biegu),  co  było  dla  nich  nie  lada  wyzwaniem,  ale  jak  zwykle  gnieźnieńscy  triathloniści  poradzili  sobie  znakomicie. W  rywalizacji  chłopców  całe  podium  zostało  zajęte  przez  zawodników  Diamentu:  I miejsce  zdecydowanie  wywalczył  Filip  Kasprzyk,  II  miejsce  dla  Piotra  Zabiszaka,  III  miejsce  zdobył  Wojciech  Bernaciak,  a  na  V pozycji  uplasował  się  Norbert  Baranowski. Natomiast  w  rywalizacji  dziewcząt  po  pięknej  walce – III  miejsce  wywalczyła  Olga  Masłowska,  IV  miejsce  zdobyła  Paulina  Zabiszak  i  miejsce  V  dla  Martyny  Pietruszewskiej.  Następnie  przyszedł  czas  na  główny  wyścig  Sławskiego  Festiwalu  Triathlonu,  do  którego  przystąpiło  ok.  250  triathlonistów  z  całej  Polski,  łącznie  ze  znanymi   celebrytami,   np.  Marcin  Dorociński.  W  tym  zacnym  gronie  znakomicie  spisali  się  nasi  triathloniści.  I  tak  w  kat.  juniorki  młodszej  nie  do  pokonania  była  Alicja  Lewandowska,  a  II  miejsce  przypadło  Weronice  Nowaczyk.  Natomiast  w  kat.  juniora  młodszego  III  miejsce  zajął  Eryk  Szuba,  a  IV  miejsce  zdobył  Michał  Czech.

Przed  trenerami  i  juniorami  młodszymi  jest  w  tej  chwili  największe  wyzwanie  tego  sezonu – ostatnie „szlify”  i  Mistrzostwa  Polski  Juniorów  Młodszych  w  Triathlonie, czyli  finał  Ogólnopolskiej  Olimpiady  Młodzieży  w  Triathlonie,  który  odbędzie  się  w  Rawie  Mazowieckiej,  w  dniach  25 – 27  lipiec  2013.

Natomiast  młodsi  zawodnicy  będą  kontynuować  swoje  starty  w  zawodach  pływackich  na  wodach  otwartych  w  ramach  Grand  Prix  Wielkopolski  w  pływaniu  długodystansowym,  a  najbliższe  zawody  już  w  niedzielę  w  Starym  Skansenie,  na  Ostrowie  Lednickim, w  Dziekanowicach.