FINAŁ LIGI MINIKOSZA

29.05.2011

Dnia 29 maja br. MKK Gniezno zorganizowało finał Ligi Minikosza. Mecze rozgrywane były w hali GOSiR przy ul. Bł Jolenty. W finale zagrały trzy zespoły MKK Pyra Poznań, Olimpijczyk Ostrów Wlkp., oraz MKK Gniezno.

W pierwszym spotkaniu spotkali się gospodarze MKK Gniezno i Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Pierwszą kwartę wygrali goście 18:12. W drugiej odsłonie Ostrów powiększył prowadzenie wygrywając tą część spotkania 20:5. W trzeciej kwarcie nadal dominował zespół Olimpijczyka wygrywając 18:11. Tylko czwarta kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się remisem 22:22. Całe spotkanie zakończyło się 78:50 dla Ostrowa Najwięcej punktów dla MKK Gniezno zdobyli Zachwieja - 23, Wietrzyński - 14, a dla
Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski: Zaworski - 15, Wołowicz - 14.

W drugim meczu zagrały zespoły MKK Pyra Poznań i UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana, która zakończyła się wygraną Pyry 19:14. Od drugiej części gry zespół z Poznania powiększał przewagę wygrywając kolejne odsłony meczu 17:8, 26:4 i 13:12. MKK Pyra Poznań wygrała całe spotkanie 75:38. Najwięcej punktów dal MKK Pyry Poznań zdobyli: Banaszak - 29, Idziak - 12. Dla Olimpijczyka Ostrów Wielkopolski: Reimann  - 10, Zaworski - 8.

W ostatnim spotkaniu spotkały się zespoły MKK Gniezno oraz MKK Pyry Poznań. MKK Gniezno bardzo dobrze rozpoczęło mecz z Pyrą. Po pierwszych 5 minutach gry prowadzili 11:6. Jednak tylko pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się wygraną Pyry Poznań 16:15. Kolejne odsłony meczu MKK Gniezno przegrało zdecydowanie 8:21, 5:20, 4:12. Całe spotkanie oraz turniej finałowy wygrali zawodnicy Pyry Poznań 69:32.