Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał Certyfikat Europejski Rejestr Renomowanych. Certyfikat ten to wyróżnienie oraz oznaka prestiżu.
To wyróżnienie wśród konkurencji, podkreślenie wysokiego poziomu naszej działalności oraz zwiększenie zaufania potencjalnych klientów.
Podmioty biorące udział w programie Euro Renoma, w ramach realizacji ww.zadań, zobowiązują się do przestrzegania następujących zasad i norm etycznych, stanowiących Kodeks Europejskiego Rejestru Renomowanych:
-
Nie traktować zysku jako jedynego celu działania, a w przedsięwzięciach mających na celu osiągnięcie owego zysku – kierować się zawsze, opracowanymi uprzednio, wewnętrznymi standardami etycznymi.
-
Walczyć z zasadą „cel uświęca środki”.
-
Darzyć klientów i partnerów biznesowych szacunkiem; uwzględniać ich prawa i potrzeby.
-
Dbać o zatrudnianych pracowników i traktować ich podmiotowo zgodnie z zasadą, iż to ludzie są największym kapitałem każdego przedsięwzięcia.
-
Podejmować działania społeczne np. poprzez wspieranie potrzebujących, współpracę z organizacjami pożytku publicznego czy zaangażowanie w akcje charytatywne.
-
Dbać o ochronę środowiska tak, by w codziennej działalności nie tylko nie naruszać zasad ekologii, ale wręcz je wspierać.
Zachować – we wszelkich podejmowanych działaniach – nienaruszalną zasadę przejrzystości. Uczestnicy programu powinni afirmować w swej działalności następujące wartości:
-
Praworządność - przestrzeganie przepisów prawa, zasad współżycia społecznego oraz dobrych obyczajów w prowadzonej działalności publicznej i biznesowej.
-
Solidność – terminowe realizowanie zobowiązań wynikających z zawartych kontraktów.
-
Transparentność – prowadzenie działalności w sposób przejrzysty i jasny dla innych podmiotów biorących udział w życiu biznesowo-publicznym.
-
Uczciwość – oparcie współpracy z partnerami na zasadach etyki biznesowej.
-
Odpowiedzialność – współtworzenie powszechnego rejestru podmiotów opartego na wymianie informacji gospodarczych, weryfikowaniu wiarygodności finansowej potencjalnych kontrahentów, przekazywaniu pozytywnych informacji o wywiązywaniu się z zobowiązań przez rzetelnych partnerów.
-
Innowacyjność – wprowadzanie i propagowanie nowoczesnych technologii, rozwiązań i standardów obsługi klienta; kreatywność i pionierska odwaga jako drugi – obok wysokich standardów etycznych – filar programu ERR.
Fundamentem programu jest dążenie przez uczestników do świadczenia i oferowania najwyższej jakości usług i produktów oraz profesjonalizmu w obsłudze klienta i współpracy z kontrahentami.