BASENY LETNIE ZAKOŃCZYŁY SEZON

14.09.2021

Nowy obiekt rekreacyjny, powstały przy ul. Spokojnej, przez ponad miesiąc funkcjonowania odwiedziło ponad 9 tys. osób.

    Dnia 3 sierpnia otwarte zostały letnie baseny przy ul. Spokojnej. Stało się to miesiąc po planowanym terminie, gdyż występowały problemy z głównym wykonawcą i ostatecznym zakończeniem inwestycji. Pomimo tego, wkrótce po otwarciu z możliwości kąpieli i wypoczynku na tym terenie skorzystało ponad 9 tys. osób. To sporo, biorąc pod uwagę, że ograniczenia pandemiczne pozwoliły wypełnić nowy obiekt przy ulicy Spokojnej jedynie w 75%, a także na dość chłodną aurę, jaka panowała w tym czasie.

- W pogodne dni notowaliśmy na obiekcie obecność około tysiąca osób. Kiedy nie było pogody wówczas frekwencja spadała, ale zawsze ktoś korzystał z kąpieli. Dopiero załamanie pogody spowodowało, że na basenach nie było nikogo. Na tym polega urok odkrytych basenów - mówił Jacek Mańkowski Dyrektor GOSiR-u, odpowiedzialnego za obsługę tego obiektu.

 

    Na basenach otwartych w Gnieźnie, bez obostrzeń pandemicznych, w jednej chwili może przebywać do 260 osób. Na terenie obiektu zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie dwóch hal sportowych, znajdują się trzy niecki basenowe, zjeżdżalnia dla dzieci, pomieszczenia sanitarne, szatnie, a nawet punkt gastronomiczny. W tym roku ze względu na problemy z głównym wykonawcą i opóźnienie z uruchomienie basenów wstęp był darmowy. Jak zapewnia GOSiR, w przyszłym roku można spodziewać się odpłatności "w granicach rozsądku".

 

info + foto za www.gniezno24.com

 

 

  Jako ciekawostkę podajemy, iż w miesiącu sierpniu br. z basenów odkrytych skorzystało 9.239 osób. Rekordowy okazał się 13 sierpnia br. tego dnia na na basenach pojawiło się 1.147 osób.
W ciągu 12 dni września br. z kąpieliska skorzystało 288 osób.

Łącznie baseny odkryte od 3 sierpnia do 12 września br. odwiedziło 9.527 osób.

tre zostaa wydrukowana ze strony
https://www.gosir.gniezno.pl/wiadomosc,baseny-letnie-zakonczyly-sezon.html