Zwycięstwo MKK nad Drużyną Enea Astoria Bydgoszcz !!!

27.01.2020

W sobotnie popołudnie koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno wygrali dość wysoko w spotkaniu 15. kolejki II ligi, z drużyną z Bydgoszczy 94-74. Mecz jednak nie był łatwy.

GoÅ›cie rozpoczÄ™li mecz doskonale, dziÄ™ki MichaÅ‚owi Krasuskiemu. Zawodnik Astorii wystÄ™pujÄ…cej w Ekstraklasie w I kwarcie rzuciÅ‚ 12 oczek (w caÅ‚ym meczu 28). PoczÄ…tkowo objÄ™li prowadzenie nad Gospodarzami, ale szybko doszÅ‚o do wyrównania. Kolejna kwarta rozpoczęła siÄ™ dobrze dla Gnieźnian m.in.  Marek Sobkowiak rzuciÅ‚ w tym fragmencie 10 punktów. Bydgoszczanie w drugiej części spotkania przegrywali 53-39. Po przerwie niestety zaczÄ™liÅ›my pozwalać na zbyt wiele rywalom, którzy w 5 minut zniwelowali stratÄ™ do zaledwie 4 oczek (59-55). Dobry fragment gry zaliczyÅ‚ zawodzÄ…cy ostatnio Piotr LeÅ›niczak, a dodatkowo lider przyjezdnych nie siaÅ‚ już takiego spustoszenia i mecz zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ pewnÄ… wygranÄ… „OrÅ‚ów” 94-74.

Foto i fragmenty tekstu dzięki uprzejmości Hubert Maciejewski www. sportowegniezno.pl