Zwycięstwo MIESZKA w meczu z KP STAROGARD GDAŃSKI 5:1

16.09.2019

Mieszko Gniezno w kolejnym meczu 3 ligi pokonał na własnym boisku KP Starogard Gdański 5-1 z wynikiem 5:1 Początek sobotniego meczu należał do gospodarzy, którzy całkowicie przejeli panowanie nad piłką., czego efektem był gol w 15 minucie autorstwa Radosława Mikołajczaka. W 21 minucie groźnie uderzył w piłkę zawodnik z Mieszka Krzysztof Biegański, ale po jego mocnym strzale przeszła ona tuż nad poprzeczką bramki KP. W 35 minucie po dośrodkowaniu Krzysztof Biegańskiego skutecznym uderzeniem głową popisał się Łukasz Zagdański, który ulokował piłkę w siatce. Goście zaatakowali Mieszkowców w ostatnich minutach i w doliczonym czasie gry byli bliscy zdobycia gola kontaktowego. Na szczęście do zagranej wzdłuż pustej bramki Mieszka futbolówki, nie zdążył Konrad Rudnicki i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 2:0 dla gnieźnian. Na początku drugiej połowy goście bardzo chcieli odrobić straty, czego dowodem było ogromna ilość rzutów rożnych wykonywanych w pierwszym kwadransie drugiej odsłony. Mieszkowcy zdobyli trzeciego gola. Po centrze w pole karne KP znowu najprzytomniej odnalazł się Łukasz Zagdański i uderzeniem głową pokonał Jakuba Michałowskiego. W 68 minucie przyjezdni poczuli wiatr w żagle, po tym jak Filip Sosnowski strzałem sprzed pola karnego nie dał szans Sławomirowi Janickiemu. Goście w tym momencie zaatakowali jeszcze mocniej, ale niewiele z tego wynikało. Końcówka tego meczu należała natomiast do podopiecznych Mariusza Bekasa. W 82 minucie szansę miał Filip Fiborek, ale jego uderzeniem poszybowało nad bramką KP. Sześć minut potem centrę Mateusza Roszaka na gola zamienił Adrian Kaliszan, który uderzeniem głową wykorzystał błąd bramkarza ze Starogardu Gdańskiego i podwyższył prowadzenie Mieszka na 4:1. To szósta wygrana Mieszka w tym sezonie, po której gnieźnianie umocnili się w czołówce klasyfikacji. Foto dzięki uprzejmości www.sportowegniezno.pl Hubert Maciejewski