Sklep Polski MKK Gniezno- Biofarm Basket II Suchy Las

19.02.2019

Sklep Polski MKK Gniezno przegrał w poniedziałek 18 lutego u siebie z zespołem Biofarmu Basket II Suchy Las. Mecz odbył się na Hali im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3.

Aleksander Wiśniewski zawodnik Biofarmu zdobył pierwsze w meczu rzucił, jednak Dariusz Dobrzycki szybko na nie odpowiedział trafiając za 3 pkt. Później prowadzenie objęli Goście 6:3, ale Gnieźnianie szybko odbudowali stratę i ostatecznie objęli prowadzenie 10:9. Gra była zacięta, ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 32:27 dla Gospodarzy.

Druga kwarta znów, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od punktów Marcina Woronieckiego z Biofarmu. Gnieźnianie odpowiedzieli trafieniem w 2 minucie Dariusza Dobrzyckiego. Punkty wpadały jeden za drugim na przemiennie dla każdej drużyny w rezultacie druga kwarta zakończyła się wynikiem 51:42 dla Sklep Polski MKK Gniezno.

Na początku trzeciej kwarty gracze z Gniezna prowadzili z Biofarmem 51:46. Później „trójkę” dla gości rzucił Aleksander Wiśniewski i przewaga gnieźnian zmalała. Po trzech kwartach był jednak remis 56:56.

Pierwsze punkty w czwartej kwarcie znowu należały do zawodników z Biofarmu. Gospodarze odpowiedzieli koszem Szymona Budnikowskiego, który został przy tym faulowany. Szymon wykorzystał rzut wolny i gnieźnianie objęli prowadzenie 59:58. Na dwie minuty przed końcową syreną koszykarze z Gniezna prowadzili 69:67, niestety „trójkę” dla gości rzucił Michał Samsonowicz. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z Biofarmem Basket II Suchy Las 72:75.

Sklep Polski MKK Gniezno-Biofarm Basket II Suchy Las 72:75

I kwarta 32:27

II kwarta 19:15

III kwarta 5:14

IV kwarta 16:19

Punkty:

Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 20, Szydłowski 15, E. Rau 12, Budnikowski 9, Kotwasiński 4, Sobkowiak 4, Maroszek 3, Leśniczak 3, Wietrzyński 2, Nocek, M. Rau, M. Gorzelany.

Biofarm Basket II Suchy Las: Samsonowicz 37, Woroniecki 13, Czyż 9, Tomaszewski 6, Wiśniewski 5, Sobiech 2, Giżyński 2, Krajewski 1, Ziółek, Adamczak, Munyama, Kiełpiński