MKS PR URBIS GNIEZNO pokonał DRWĘCĘ NOVAR LUBICZ!

15.04.2019

MKS PR URBIS Gniezno pokonał w sobotę 13 kwietnia zespół Drwęcy Novar Lubicz 33:16 (15:8). Wynik pojedynku w pierwszej już minucie otworzyła Jagoda Linkowska, która odnotowała trafienie z rzutu karnego. Kilka chwil później na linii siódmego metra nie pomyliła się Natalia Kowalska i mieliśmy remis 1:1. Przez premierowe siedem minut lubiczanki skutecznie stawiały się gospodyniom. Później podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zaczęły odskakiwać. Systematycznie budowały przewagę, która po pierwszej połowie wyniosła siedem trafień. Na tablicy wyników widniał rezultat 15:8. W drugiej partii gnieźnianki jeszcze mocniej zaznaczyły swoją wyższość i ostatecznie zwyciężyły 33:16. Szczególnie cieszą ładne bramki najmłodszych zawodniczek pierwszego zespołu – Mai Bielińskiej, Martyny Dolacińksiej, Martyny Szczygielskiej, Moniki Walkowskiej czy Marii Rybickiej. Oczywiście na pochwałę zasłużyły też pozostałe szczypiornistki MKS-u PR URBIS. Fragmenty tekstu dzięki uprzejmości www.sportowegniezno.pl Hubert Maciejewski Foto dzięki uprzejmości Roman Strugalski