LECHIA GDAŃSK NAJLEPSZA !

16.08.2016

Dzisiaj w Gnieźnie odbyła się rywalizacja w ramach pierwszego turnieju finałowego Mistrzostw Polski Rugby siedmioosobowego. Do Pierwszej Stolicy Polski przyjechało dziesięć zespołów z całej Polski.

Do Gniezna przyjechało, by rywalizować w pierwszym turnieju finałowym Mistrzostw Polski Rugby siedmioosobowego, 10 najmocniejszych drużyn rugby olimpijskiego w Polsce. Rywalizacja została podzielona na mecze grupowe, gdzie drużyny rywalizowały w dwóch grupach oraz mecze finałowe – w zależności od miejsca zajętego po fazie grupowej.

W grupie A zagrały: Lechia Gdańsk, Tytan Gniezno, Posnania Poznań, Rugby Białystok oraz Obeliks Bełchatów. W grupie B rywalizowały: Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew, Budowlani Łódź SA, RC Częstochowa i Szarża Grudziądz. W sumie w Gnieźnie rugbiści zagrali 25 spotkań.  Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Rugby 7 gnieźnieńscy Tytani zajęli 5. miejsce, a w tym roku zwyciężyli sezon zasadniczy i zdobyli Puchar Polski Rugby.

W tym roku  po kilkugodzinnej rywalizacji zwycięzcą turnieju została drużyna Lechii Gdańsk, która w finale pokonała zespół Orkan Sochaczew  stosunku 35:12. Trzecie miejsce przypadło ekipie Posnanii Poznań, która w meczu o tą pozycję pokonała zespół Ogniwo Sopot  28:14. Piąta lokata przypadła  Tytanowi Gniezno, który zwyciężył zdecydowanie zespół Budowlanych Łódź.

Pozostałe miejsca w niedzielnych rozgrywkach zajęły drużyny: Rugby Białystok, RC Częstochowa, Obeliks Bełchatów i  Szarża Grudziądz. 7.

Turniej w Gnieźnie rozgrywany był  na stadionie  przy ul. Strumykowej. Jego organizatorami byli: Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miasto Gniezno oraz Polski Związek Rugby. W organizację zawodów włączyli się też liczni sponsorzy. Drugi turniej Finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7 rozegrany zostanie 21.sierpnia  w Sopocie.