42. Edycja Biegu Lechitów już za nami ...

16.09.2019

Tomasz Szymkowiak z Wrześni zwyciężył w 42. Biegu Lechitów z Ostrowa Lednickiego do Gniezna. Olimpijczyk z Pekinu był jednym z faworytów półmaratonu i drugiego na mecie rywala wyprzedził o ponad pół minuty. Po raz pierwszy rozegrano też Mini Bieg Lechitów. Najstarszy polski półmaraton po raz kolejny zgromadził na starcie tłumy ludzi, ostatecznie do biegu zapisąło się 3730 osób, na metę dotarło po ponad trzech godzinach 2834. Najszybciej dystans pokonał jeden z faworytów – wrześnianin Tomasz Szymkowiak, który pokonał trasę w 1:09:18. Mimo, że przez sporą część trasy był na drugiej pozycji przed Krzysztofem Hadasa, to na koniec zachował siły i ostatecznie pokonał 23-latka. Z gnieźnian najszybciej finiszował Andrzej Gromadziński, który zajął 10 miejsce, bieg ukończył kolejny raz prezydent Gniezna Tomasz Budasz, z kolei najszybszą kobietą okazała się torunianka Mirosława Szweda z czasem 1:25:38. Historycznym, bo pierwszym triumfatorem Mini Biegu Lechitów został zaś Hubert Kisiel z Trzemeszna. Wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów biegowych! Foto dzięki uprzejmości www.sportowegniezno.pl Hubert Maciejewski Foto dzięki uprzejmości www.sportgniezno.pl Radosław Kossakowski